googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Артем Семеніхін: “Екс-очільник трамвайного управління зробив все, щоб зруйнувати комунальний автопарк”

27 квітня 2017 • Андрій Кривулько
 3054
publications_item
Фото:  Цензор.НЕТ
Минулого тижня був звільнений з посади директор Конотопського трамвайного управління Ігор Назаренко. Пізніше він зробив декілька гучних заяв у бік міського голови, звинувативши його в корупції та популізмі. «ТопКонотоп» розпитав Артема Семеніхіна, що стало причиною для звільнення екс-директора «КТУ».

— В інтерв’ю одному з місцевих інтернет-порталів Ігор Назаренко заявив, що він не дозволяв Вам добити «КТУ». Що він мав на увазі?

— Він більше не мав що сказати на своє виправдання. На виправдання своєї бездарної, абсолютно неадекватної поведінки як директора та абсолютно нефахового керівника. Тому він і говорить, що йому заманеться. Ну, у нас, знаєте, в країні — свобода слова, і він цим користується на повну.

— Колишній директор працював на посаді усього два місяці. Що стало причиною для доволі швидкого звільнення?

— Ця людина є абсолютно неадекватною. Більше того, він є брехуном і порушив низку законів, правил і так далі.

По-перше, він обіцяв принести диплом про вищу освіту. Він його не приніс, у нього немає вищої освіти. Тобто людина не відповідає кваліфікаційному рівню. Раніше він був пожежником, а останні роки працював приватним підприємцем — тримав кіоск на Загребеллі. Людина далека від управління, далека від електротранспорту і комунального підприємства. Я не хочу його образити, але він не є фахівцем.

По-друге, Ігор Назаренко дозволив собі призначити самого себе очільником тендерного комітету. Він не мав право цього робити, адже він є ще й депутатом міської ради. Мені цікава реакція правоохоронних органів на цю подію. Тому що, я вважаю, тут мінімум протокол про корупцію має бути складений.

По-третє, є розпорядження міського голови, є відповідні рішення сесії, які колишній директор не виконував. Як приклад, можу сказати, що призначення керівного складу підприємства відбувається з погодження міського голови, а решта складу — з погодження заступника міського голови відповідного профілю. Він цього не робив. Він фактично зробив з себе царя на тому підприємстві: що хотів, те й робив. Ні з ким не радився. 

На фото: Ігор Назаренко, колишній директор КП «Конотопське трамвайне управління» (konotop.in.ua)

Крім того, він обіцяв, що трамвайне управління власними силами почне ремонтувати трамваї, і що старі вагони матимуть внутрішній та зовнішній вигляд не гірший, ніж наш відносно новий трамвай. Я йому казав, щоб він уклав договір з будь-ким із підприємців, які спеціалізуються на ремонті рухомого складу й відправив туди групу спеціалістів з трамвайного управління в якості технічного контролю. Наші спеціалісти в такий спосіб перейняли би досвід роботи і практику реконструкції трамвайних вагонів за сучасними стандартами. Щоб було не так, що у нас просто пофарбували трамвай та скло нове вставили, а щоб дійсно зробити сучасний ремонт. Він проігнорував. Казав, що вони своїми силами зроблять все самі. За 2 місяці, поки він був на посаді, жодний вагон не був відремонтований. Нічого не було зроблено.

А ще він розірвав в односторонньому порядку тендер на закупівлю чотирьох нових автобусів МАЗ середньої місткості. Вони були потрібні для того, щоб створити комфортні умови проїзду для наших мешканців. Зокрема, як мама з візочком з дитинкою, чи як інвалід, який на милицях, може потрапити до маршрутки чи до трамваю? В трамваях сходи дуже високі, в маршрутках проходи вузькі. Інваліди туди не заїдуть. Ми не дбаємо зараз про людей, які мають обмежені можливості. Він про це не думав взагалі. В односторонньому порядку розірвав цей договір, хоча не мав на це жодного права.

Ігор Назаренко був звільнений по ряду цих порушень. Вперше за багато років в Конотопі людина була звільнена за статтею 40 КЗпП. Такого не було дуже давно. Я був керівником у приватних фірмах, але, вибачте, навіть самих поганих негідників я не звільняв по цій статті. Я звільняв, наприклад, за згодою сторін. А тут, після того, що він собі дозволив, то ні на що більше не заслуговував. Потім вже після звільнення він почав звертатися до різних проплачених ЗМІ, які почали його вибілювати.

На фото: приклад продукції МАЗ — автобуси середньої місткості «МАЗ 206» (bpigroup.by)

—  Ігор Назаренко казав, що депутати не приймали ніякого рішення про те, щоб трамвайне взяло у кредит ці автобуси...

— Я хочу сказати, що головним розпорядником коштів, які були виділені на закупівлю автобусів, є комунальне підприємство «Конотопське трамвайне управління», очільником якого він був. Тобто він мав сам підготувати відповідні проекти рішень, якщо він бачив, що грошей не вистачає, і винести їх на сесію.

Він знає, що це повинно так працювати. Але він спеціально не подав ніяких проектів на чергову сесію, дочекався її завершення, а потім розірвав тендер. Я вважаю, і так вважає комісія, що він діяв напрочуд лаконічно на захист інтересів приватних перевізників. Він все зробив, щоб зруйнувати надію на наш комунальний автопарк. Більше того, коли він розірвав цей тендер, то не мав права робити це самостійно. Він мав хоча б повідомити про свій намір міську владу, але цього не зробив. Це є свідченням того, що він був заангажований приватними перевізниками і діяв виключно в їх інтересах.

— Екс-очільник КТУ заявляв, що трамвайне управління через великі кредитні забов’язання не змогло б далі існувати…

— Абсолютна маніпуляція і брехня. Кредити треба було взяти під ці автобуси, тому що 12 мільйонів одразу з бюджету виділити дуже складно. Ми вели перемовини з державним банком «Укргазбанк» про те, щоб вони надали нам кредит на купівлю цих автобусів в рахунок тих відсотків, які ми отримуємо з депозиту в тому банку. Там лежать наші бюджетні кошти. Це десь приблизно 60-70 мільйонів гривень. Ось ми домовились, щоб відсотки з цього депозиту пішли на погашення кредиту. За минулий рік ми на відсотках по депозиту заробили десь 5 мільйонів гривень, а у цьому році очікуємо до 9 мільйонів прибутків.

Тобто фактично трамвайне управління мало би чистий прибуток від перевезень на кільцевому автобусному маршруті 1-А. Всі кошти, які б надходили за перевезення пасажирів, витрачалися б на зарплати та на плановий ремонт. Більш того, ми могли б навіть підняти зарплати, адже нові автобуси не потребують якихось великих вкладень.

Назаренко хотів закупити б/у «Богдани» від приватної фірми. Він до мене приходив з цією пропозицією, але я відмовив, бо пахло корупцією. Б/у автобуси нам теж потрібні, щоб перекрити деякі маршрути, але пріоритет — нові автобуси за програмою державного банку. Співпрацюючи з державним банком, ми захищені від багатьох нюансів, зокрема — від звинувачень у корупції. У співпраці з державним банком корупції не може бути.

На фото: Конотопський трамвай біля трамвайного управління (ТопКонотоп)

— Ігор Назаренко казав, що деякі автобусні маршрути, які перекривалися силами КТУ, принесли підприємству дуже великі збитки. А як приватні перевізники працюють, якщо автобуси приносять такі збитки?

— Я йому задавав те ж саме питання. Як приватні перевізники, працюючи за такими ж тарифами, заробляють гроші, а комунальне підприємство, маючи всі козирі в руках, отримує збитки? Це і є питання виключно до кваліфікації менеджера. Якщо б було все так, як він говорить, то всі приватні перевізники уже б не їздили з такими збитками. Людина своїми заявами маніпулює та бреше.

Якщо трамвайне управління матиме у своєму складі ще й автогрупу, то силами «КТУ» повністю перекривається центральний маршрут — 1 та 1-А. Фактично лише ці маршрути повністю дублюють рух трамваїв та приносять збитки підприємству. Якщо трамвайному будуть належити центральні маршрути, як ми і хотіли зробити, то ми би мали гарантію того, що трамвайне управління нарешті перестало би бути збитковим. А приватні перевізники хай би їздили собі по решті маршрутів. Ось де правда.

— А що Ви скажете про нового очільника «КТУ» Руслана Богдана?

— Він має великий досвід роботи в Конотопському трамвайному управлінні. Він розуміється на проблемах, які там існують. Його дуже добре знає і підтримує колектив. Він фахівець своєї справи, дисциплінований керівник, який не дозволяє на підприємстві якихось незрозумілих дій.

— Тендер було зірвано. Що планується робити у майбутньому, щоб реалізувати план з новими автобусами?

— Новий директор відновлює роботу по цьому напрямку. В майбутньому є наміри завершити заплановане. Але, нажаль, зараз йде тотальний спротив — включилась політика, і просто хочуть зламати ідею, щоб не допустити створення у нас потужного комунального автобусного парку.