googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Гуртожиток із незручностями: на голови жителів падають шматки стелі

10 травня 2018 • Ольга Тарасенко
 1203
Мешканці 5-го гуртожитку на вулиці Батуринській бояться ходити коридорами. А все тому, що тут у будь-який момент може впасти на голову шматок стелі. Небезпека чатує навіть у кабінці вбиральні.


Антон Гайдук, мешканець гуртожитку на вулиці Батуринській, 5: «Тут проблем много, но самое основное, что нависает угроза, постоянно падает. У меня ребёнок маленький здесь бегает, и не только у меня, здесь много детей».

Відео того, як розсипається їхній будинок, Антон виклав на своїй сторінці у Фейсбук. Рештки стелі зібрав і приніс на поріг міської ради. Після цього у соцмережі на активіста посипалися негативні коментарі з особистими образами.

«Була така заява, що я вимагаю гроші з мера, що я там зек, аморальний урод і там всякі такі слова», — каже Антон Гайдук.

Ремонт у цій двоповерхівці в останнє робився 20 років тому. Щоправда на другому поверсі ситуація трохи краща — у 2010 жителі власним коштом відремонтували коридор. На першому поверсі — суцільна розруха: стеля у кількох місцях дала тріщину, старі вікна ледве тримаються у рамах. Люди роками оббивають пороги усіх можливих інстанцій із проханням покращити умови проживання.

Антон Гайдук: «Они вобщем гоняют с кабинета в кабинет. Из всей каши я понял одно, что вcё, нам нагло так и сказали, что это всё ваша проблема, вы сами решайте».

Євдокія Карпікова, мешканка у гуртожитку на вулиці Батуринській, 5: «В міськраді мені так і сказали: будете робити ремонт за свій рахунок і ремонту вам не не буде, доки не розрахуєтеся з боргами».

За відповідями йдемо до комунального підприємства, яке обслуговує будинок. У кабінеті керівника ЖРЕП «Житлосервіс» димить антимоскітна спіраль. Відмахуючись від кровопийць, директор установи пояснює: капітальний ремонт 5-го гуртожитку поза їхньою компетенцією.

Ігор Писанка, директор ЖРЕП «Житлосервіс»: «Бо ми там лише обслуговуємо конструкції і прибиранння. Там лише дві послуги ми надаємо. <...> Ремонт під’їздів не входить в цей тариф, не входить до цього переліку. Тому єдиний вихід, який ми там зараз практикуємо — це люди самі купують матеріали, а ми допомагаємо виконувати ці роботи, людьми. Тому, хто хоче жити в охайності, в чистоті купує матеріали і ремонтується. І вони це чудово знають».

Для початку комунальник радить мешканцям розрахуватися з боргами за обслуговування будинку. Каже, що нарахування в місяць з усього будинку — 1375 гривень. Борг за цим будинком на сьогоднішній день складає 8000 гривень.

Більшість мешканців гуртожитку — люди, м’яко кажучи небагаті, а частина взагалі реально не проживає у кімнатах, а відповідно і не сплачує рахунки, розповідають на Батуринській.

Євдокія Карпікова: "Я пенсіонерка, ще й на додаток інвалід ІІ-ї групи. Чоловік теж пенсіонер. У нас навіть немає 3000 на двох. Мінімалка 1400. У нас тут всі мешканці такі, що..."

Про побутові негаразди у 5-му гуртожитку відомо і депутатові, на виборчому окрузі якого розташована проблемна будівля. У телефонній розмові Євген Лиманчук пояснив: за час своєї депутатської каденції встиг посприяти облаштуванню санвузла у сусідньому 7-му гуртожитку. А от до капітального ремонту у 5-му справа так і не дійшла через бюджетну кризу у міській раді.

Євген Лиманчук, депутат Конотопської міської ради: «Я звичайно буду сприяти, щоб зробили капітальний ремонт у 5-му гуртожитку стелі зі свого депутатського фонду. Але депутатський фонд там зовсім невелика сума. Можливо, буду просити міську раду, буду писати листа на депутатську комісію, на голову житлово-комунальної комісії Максименка Олександра Михайловича. Він посприяє на своїй комісії, щоб додатково виділити кошти на цей гуртожиток».

А доки ремонт відкладається до кращих часів, люди намагаються зайвий раз не виходити із кімнат. Адже, коли рештки трухлої стелі знову полетять додолу, не знає ніхто.


Дивіться також: Мотокрос-2018: На Конотопщині змагалися аматори і ветерани мотоспорту