googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Хто винен у відсутності бюджету та що буде далі? Версії депутатів та міського голови

29 березня 2018 • Ольга Тарасенко
 1876
Понад три місяці Конотоп живе без бюджету. Результати цього на собі відчуває кожен — чого варті одні лише розбиті вщент дороги. І це в той час, як на рахунках міста без діла лежать десятки мільйонів гривень.

ТопКонотоп запитав у депутатів і міського голови, чому у місті досі не прийнятий бюджет, що було зроблено аби його затвердити та яким вони бачать подальший розвиток подій. Відповіді обранців дивіться у сюжеті.


Які причини того, що у місті досі не прийнятий бюджет на 2018-й рік?

Тарас Омельченко, депутат КМР (БПП «Солідарність»): «Тому що думка депутатів не була врахована в процесі обговорення бюджету та і в принципі побажання виборців теж не були враховані».

Оксана Ульянченко, депутат міськради (ВО «Свобода»): «Більша половина депутатського корпусу не знаходить конструктиву з міським головою».

Віталій Гланц, депутат міськради (ДГ «За Конотоп!»): «Молодій владі не дає працювати стара олігархічна система». Тетяна Сизон, депутат міськради (Рідне місто): «Єдина причина — це блокування міським головою прийняття нашого міського бюджету».

Олександр Кирій, депутат міськради (позафракційний): «Варіант, який пропонує Семеніхін зі своєю командою, він не підходить депутатам, а варіант бюджету на цей рік, представлений депутатським корпусом та бюджетною комісією, не підходить Семеніхіну».

Інна Пащенко, депутат міськради (Самопоміч): «Міський голова сам не хоче приймати цей бюджет 2018-го року. Міський голова і фінуправління не врахували пропозиції, зауваження бюджетної комісії».

Артем Семеніхін, міський голова Конотопа: «Є певна група людей, яка постійно контролювала фінансові потоки міської ради, це перша частина. Друга частина — це політична складова».

Які кроки, ви та представники вашої команди робили для того, аби прийняти міський бюджет-2018?

Тарас Омельченко: «Я протягом двох місяців брав участь майже кожного дня в роботі бюджетної комісії. Потім вечорами ще цей матеріал величезний аналізували. Ми зробили свої висновки, але, на жаль, до цих пір вони не прийняті навіть до розгляду»

Оксана Ульянченко: «Ми з комісією, всіма членами комісії бюджетної, більше місяця збиралися розглядали повністю всі програми, роздивлялися від а до я». Віталій Гланц: «Були кроки: ось мої колеги з «Батьківщини» і з нашої депутатської групи, ми разом, намагалися організовувати круглий стіл».

Тетяна Сизон: «Для того, щоб прийнявся бюджет, кроки назустріч повинен зробити міський голова. Потрібно врахувати зауваження, надати команду виконавцям перерахувати бюджет, збалансувати його і потім прийняти його».

Олександр Кирій: «Ми вивчали бюджет у варіанті Семеніхіна і підготували альтернативний варіант свій, який прийнятний для конотопчан і, на наш погляд, для нас всіх».

Інна Пащенко: «Уже втретє ми подаємо ці наші пропозиції щодо включення до бюджету тих робіт, які потрібно виконати на окрузі і вже втретє їх ігнорують».

Артем Семеніхін: «Я, до речі, депутатам говорив не один раз, що якщо ви маєте якісь зауваження, маєте якісь пропозиції, будь-ласка, давайте приймемо бюджет, а потім вже шляхом внесення змін до бюджету будемо корегувати те, що вам не подобається. Тому що бюджет він же ж не витрачається за один тиждень чи за один місяць, це видатки, які плануються на цілий рік».

Як далі розвиватимуться події?

Тарас Омельченко: «Буде прийнятий бюджет після того, як там будуть враховані пропозиції не тільки депутатів, а й здорового глузду. Зараз 6 мільйонів гривень незабезпеченості по освіті, а такого не повинно бути. Є великі питання по медицині — цього теж не повинно бути».

Оксана Ульянченко: «Колапс у місті може закінчитися прямо сьогодні, якщо буде порозуміння між міським головою і всім депутатським корпусом».

Віталій Гланц: «Так склалося, треба чекати. Я вибачаюся перед усіма мешканцями, перед моїми виборцями за цю ситуацію. Місяць, два, три і ситуація налагодиться».

Тетяна Сизон: «Бюджет це не політичне питання, це економічне питання. І якщо із цього питання міський голова повністю виключить політику так, як і в більшості аспектів життя нашого міста, то в місті все буде гаразд».

Олександр Кирій: «Я, як депутат, і всі інші депутати, зацікавлені прийняти бюджет якнайшвидше. Це необхідно робити, але я бачу, що Семеніхін до цього не готовий».

Інна Пащенко: «Міський голова мусить винести на голосування бюджет наш, з нашими поправками, і ми будемо голосувати, я так думаю, постатейно цей бюджет».

Артем Семеніхін: «Три квартали. Якщо три квартали нічого не приймається, тоді буде розпуск».


Судячи з відповідей конотопської політичної еліти, сценарію «давайте жити дружно» не буде. А доки на сесійних засіданнях переважатимуть політичні амбіції, а не здоровий господарський підхід, місто занепадатиме замість того, щоб розвиватися.

Нагадаємо, фахівець із проблем місцевих бюджетів Віктор Бобиренко в інтерв'ю ТопКонотопу ситуацію з бюджетом називає колапсом і попереджає про негативні наслідки. Депутатам і міському голові він радить домовлятися, а містянам — не займати позицію «моя хата з краю».