googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Інноваційний підхід в маленькому місті: як в Конотопі працює унікальний центр розвитку дитини

19 вересня 2017 • Андрій Кривулько
 4290
publications_item
Фото:  Центр розвитку дитини «Лімпопо» (Анатолій Мусієнко)
Історія про те, як мрія мами трьох дітей втілилася в унікальний центр дитячого розвитку, альтернативу якому можна знайти тільки у великих містах.

Чотири роки тому в Конотопі відкрився центр розвитку дитини «Лімпопо». Створила його Вікторія Соловей. Жінка каже, що раніше не могла навіть уявити, що матиме подібний заклад. Ідея відкрити центр виникла після того, як вона виховала дітей і усвідомила, що в Конотопі немає місць, де використовують індивідуальний підхід у вихованні та навчанні.

Для дітей — все найкраще (фото: Анатолій Мусієнко)


«Перший рік був дуже важким, але поступово всі проблеми вдалося вирішити, ми перетворювалися на команду. Другий рік був набагато кращим, третій — у нас уже власна специфіка, методика, філософія, математика. Сьогодні вже є випускники, які ходять у п'ятий клас звичайної школи. Ми цим пишаємося. Вони й зараз ходять до нас вчити уроки у групі подовженого дня. Вони нас люблять. Це дуже приємно», — розповідає Вікторія.

Зараз в «Лімпопо» не тільки виховують майбутніх відмінників, а також працюють над корекцією дітей з особливими потребами. Педагоги й психологи використовують сучасні методики й унікальне обладнання, яке є далеко не в кожному великому місті. Послугами центру користуються як найменші, кому ледь виповнився рік, так і діти, які ходять в початкові класи.

Інтер'єр однієї з кімнат центру «Лімпопо» (фото: Анатолій Мусієнко)


«Подобається дизайн та загальна концепція оформлення інтер'єру, багато іграшок і добре продумані простори для ігор. Все створено для того, щоб дитина мала змогу швидше адаптуватися і відчувати себе комфортно. Тут дбають про якість роздаткового матеріалу — все брендове та безпечне для здоров'я», — описує перші враження від відвідування центру молода мама, яку ми випадково зустріли в «Лімпопо».

Індивідуальний підхід — запорука успіху?

Психолог Ганна Ясько розповідає, що головною особливістю їхнього закладу є те, що педагоги працюють з невеликими групами дітей. Це дозволяє приділяти більше уваги кожній дитині окремо і займатися саме вихованням, а не дисципліною, як це роблять у дитсадках.

В «Лімпопо» працюють з невеликими групами дітей (фото: Анатолій Мусієнко)


Крім цього, з дітьми працюють із застосуванням сучасних методик розвитку: використовують кубики Зайцева, кінетичний пісок, логічні блоки Дьєнеша, сухий басейн тощо. Для відвідувачів закладу постійно влаштовують різноманітні творчі заходи та концерти. В «Лімпопо» також працюють гуртки за інтересами.

Велику частину роботи в «Лімпопо» приділяють особливим дітям — в центрі працюють групи корекції дітей з особливостями розвитку. Фахівці розробляють індивідуальні стратегії і тактику занять для кожної дитини. Це допомагає ефективно розвивати увагу, пам'ять, мислення і мову у особливих дітей. Більш того, в центрі практикують мозочкову стимуляцію — заходи, спрямовані на розвиток частини мозку, що відповідає за координацію рухів, бере участь в процесах розвитку мови і здатності до навчання.

Діти малюють піском (фото: Анатолій Мусієнко)


Анна Ясько зазначає, що в її практиці був випадок, коли дитина не могла витримати перебування на людях. Завдяки корекції, хлопчик зміг піти в дитсадок і відчувати себе там цілком комфортно. Такий випадок — непоодинокий.

Співробітники центру переконані, що, як і в житті, з раннім розвитком дитини головне — не перестаратися. Основне, що потрібно дитині, це справді бути коханою, рости в світі творчості, музики, краси.

Світ дитячої творчості (фото: Анатолій Мусієнко)


Терапія Tomatis для корекції дітей з особливостями

На базі центру практикують унікальну методику слухової терапії Альфреда Томатіса. Ця терапія доступна далеко не у всіх великих містах України. Вона допомагає дітям зі слуховими проблемами, розладами мови, дефіцитом концентрації уваги, аутизмом, синдромом Дауна. Після курсів спостерігається позитивна динаміка в емоційній сфері, покращується мова, увага, пам'ять.

Терапія Альфреда Томатіса (2poloski.com)

В «Лімпопо» пишаються тим, що змогли привезти метод Томатіса в Конотоп. Справа у тому, що недостатньо просто купити дороговартісний апарат: персонал повинен пройти спеціальне навчання, а центр — отримати сертифікат. Терапія недешева, але в Конотопі коштує значно менше, ніж в Києві чи Харкові.

Вікторія Соловей каже, що впровадити систему «Томатіс»  вирішили після того, як в центрі з'явилися особливі діти, які зазвичай не можуть якийсь час займатися в загальній групі. За допомогою даної методики вже допомогли багатьом дітям, які зараз на рівних умовах займаються зі звичайними однолітками.

«Хочу щоб з моєю дитиною працювала не просто “тьотя”, а саме фахівець»

Навчання має приносити задоволення (фото: Анатолій Мусієнко)


Одна з мам, яка водить дитину в «Лімпопо», розповідає, що найбільше в роботі педагогів цінує професійність. Вона стверджує, що методи роботи центру реально працюють.

«Немає підлабузництва — всього в міру. В ході уроку можуть дати рекомендації і мамі, і до дитини індивідуально звернутися. Допомагають батькам привернути увагу дитини до уроків. Самі заняття мають загальну концепцію. Наприклад, сьогодні на урок прийшли їжачки і принесли завдання: збирати яблука, носити шишки і так далі. Це не розрізнені вправи, а все естетично оформлено», — розповідає один із батьків, що привели дитину до гуртка.

За словами мами (розмова почалася, коли ми робили фото), її дитина дуже неконтакта і має проблеми в спілкуванні з чужими людьми, але в «Лімпопо» їй подобається і вона не боїться, не тікає як, наприклад, на дитячому майданчику у дворі. Це перший сервіс в Конотопі, за який їй не шкода віддавати гроші.

Коли з дитиною працює фахівець... (фото: Анатолій Мусієнко)


«Мета — щоб центр став одним із кращих в Україні»

Вікторія Соловей ділиться планами на майбутнє:

«Я хочу, щоб центр став одним із найкращих в Україні. Потрібно далі розвиватися, залучати дітей. Моя щира мета така: мені хочеться, щоб діти, виходячи від нас, були всебічно розвинені. Щоб коли запитають: «Ой, а ви звідки?», а він: «А я з «Лімпопо».

Вікторія впевнена, що у вихованні головне — відчути середину між ігровою та суворою формами навчання. У той же час дитині повинно подобатися те, чим вона займається, навчання має приносити задоволення. Тільки так дітям можна прищепити любов до освіти, а не відбити будь-яке бажання до вдосконалення.

До слова, зараз заняття в «Лімпопо» відвідують понад 80 дітей. Перші випускники центру вже ходять у п'ятий клас. Чимало з них — відмінники.

Де знаходиться «Лімпопо» (фото: Анатолій Мусієнко)