googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Кілометри жаху: коли у Конотопі почнуть ремонтувати дороги?

12 квітня 2018 • Ольга Тарасенко
 1716
Майже 90% дорожнього покриття міста потребує ремонту, кількість ям і вибоїн зашкалює. Поки міський голова та депутати безрезультатно шукають конструктив, містяни щодня вимушені відчувати на собі результати «дорожньої бездіяльності». Детальніше про це — у сюжеті ТопКонотопу.


Розбиті шляхи докучають як водіям приватних автівок, так і маршрутникам. Автобуси, які щодня возять пасажирів розбитими вщент дорогами, перетворюються на металобрухт. Водій «одинички» Сергій каже, що такої розрухи не бачив за усі 25 років його роботи за кермом. Його колега додає: через «дірявий» асфальт постійно збивається графік руху.

Водій маршрутки №1: «Дороги убиті. Їздити взагалі неможливо. Пасажири скаржаться. Кожні чотири дні стоїмо на ремонті».

Водій маршрутки №4: «Нікуди не встигаєш по цих ямах, сьогодні зранку в яму як гупнув, думав взагалі автобус розсиплеться, вчора одна яма була — сьогодні вже друга».

Одразу дві представниці депутатського корпусу стверджують, що кошти, які виділялися на ремонт дорожнього покриття раніше, не були використані за призначенням. Ось чому дороги у місті такі занедбані.

Інна Пащенко, депутат Конотопської міської ради (Самопоміч): «На благоустрій у першому кварталі ми витратили 6,3 мільйони гривень. І, нажаль, на бюджетній комісії нам так і не розповіли, де ці кошти».

Тетяна Сизон, депутат Конотопської міської ради (Рідне місто): «У 2017 на поточний ремонт доріг нашого міста було витрачено 18 мільйонів гривень, така значна сума коштів не витрачалася жодного року. В серпні 2017-го року було додатково проголосовано 2,5 мільйони саме на поточний ремонт доріг».


Дивіться також: Хто винен у відсутності бюджету та що буде далі? Версії депутатів та міського голови


Заповнені водою дорожні вибоїни відчутно ускладнюють рух перехожим, а власникам автівок — виливаються у дороговартісний ремонт.

Юрій Шкареда, директор ПП «Корунд-С»: «В першу чергу це ресори, колеса, амортизатори, проводка. Це немаленькі кошти».

У місті є кілька напрямків, які перевізники взагалі називають «кілометрами жаху».

«Це дороги, починаючи від залізничного вокзалу, закінчуючи 3-ю школою — вулиця Клубна. Вулиця Успенсько-Троїцька, туди де проходить маршрут №1 і починаючи від 7-ї школи до кінцевої маршруту №4 — стан доріг жахливий», — додає Юрій Шкареда.

Під час зйомки на вулиці Клубній помічаємо групу дорожників. Дізнаємося, що тут проводиться так звана підсипка доріг.

Олексій Данилов, головний спеціаліст управління ЖКГ Конотопської міської ради: «Підсипаємо просто, щоб машини хоча б якось могли переїхати ці ділянки. Це не є ямковим ремонтом ні в якому разі. Якщо буде змога спробуємо їх ще закільцювати гранвідсівом. Поки що засипаємо щебінь до найбільш значних ям, щоб якось можна було проїхати».

Для старту повноцінних дорожніх робіт у Конотопі мають бути сприятливі погодні умови і належне фінансування. Нараз наявних коштів вистачить для здійснення поточного ремонту лише четвертої частини проблемних ділянок.

Вадим Фещенко, начальник управління ЖКГ Конотопської міської ради: «Для ремонту найбільш аварійних доріг, якими їздить громадський транспорт, нам потрібно десь 7,5 мільйонів гривень. А щоб всі дороги відремонтувати, які потребують ремонту, необхідно близько 10 мільйонів гривень».

«2 мільйони 700 тисяч — це та сума, яка в нас є, яку ми можемо використати. Більше  грошей у нас нема відповідно до тимчасвого кошторису. Тому на наступні 3 місяці відповідно ми можемо охопити лише чверть доріг», — додає Фещенко.

У найближчих планах — проведення ямкового ремонту на кількох вулицях міста, але як тільки дозволятиме погода.

Вадим Фещенко, начальник управління ЖКГ Конотопської міської ради: «Такі дороги як Братів Лузанів, Лазаревського, проспекту Червоної Калини, Конотопських дивізій, Конотопських партизан, Лісового, Хмельницького, Будівельників і Вирівська. Десь загалом на 700 тисяч [гривень] планується провести ремонтних робіт. Це мається на увазі ямковий ремонт доріг».

А от доля доріг, яким латання вибоїн вже точно не допоможе залежить від прийняття бюджету. А доки міський голова і депутати безрезультатно шукають конструктив, містяни щодня вимушені відчувати на собі результати дорожньої бездіяльності.