googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Ринок праці у Конотопі: немає роботи чи бажання працювати?

13 квітня 2018 • Ольга Тарасенко
 2143
publications_item
Фото:  www.hipwee.com
«У нашому місті нормальної роботи немає», — ця фраза нерідко лунає з вуст жителів Конотопа. Ми проаналізували найпопулярніші сегменти ринку праці та наскільки вони актуальні для жителів міста.

Робота є для тих, хто готовий працювати за «мінімалку»?

Перша локація, куди йдуть безробітні — Конотопський міськрайонний центр зайнятості. Минулого року у пошуках вакансій туди звернулися 5300 осіб, 4100 з яких отримали офіційний статус безробітних.

При цьому зі сторінок рекламної газети «Факти» та у розділі «Вакансії» на порталі ТопКонотоп роботодавці постійно кличуть містян працювати у сфері краси, громадського харчування, торгівлі, перевезень та навіть на керівні посади. Очевидно, що охочих зайняти вакансії бракує, адже більшість пропозицій залишаються актуальними протягом тривалого часу.

За словами директора Конотопського міськрайонного центру зайнятості Генадія Толкачова, на Конотопщині спостерігається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили. Як свідчить статистика, у січні 2018 року майже половина зареєстрованих шукачів роботи мала вищу освіту, а відповідні пропозиції для дипломованих фахівців становили лише 14%. Найбільше вакансій (74%) було для кваліфікованих робітників — водіїв, слюсарів, пекарів тощо.

Проте потенційних робітників частіше відлякує не перспектива працевлаштування «не за спеціальністю», а низький рівень заробітних плат.

Наразі спостерігається тенденція, що кількість претендентів на одне робоче місце зменшується. Станом на січень 2018 року на 1 вакансію претендувало 12 безробітних, тоді як на 1 січня минулого року — 17 осіб.

Трудова міграція

Складність знайти високооплачувану роботу у рідному місті, змушує конотопців штурмувати ринок праці європейських країн, каже керівник проекту EuroPulse Антон Гребеник. Він уже кілька років допомагає містянам працевлаштовуватися за кордоном.

За його словами, працівники без кваліфікації у Польщі можуть заробляти приблизно від 9.5 до 11 злотих (від 72 до 85 грн) на годину. При цьому заробітчанам доведеться працювати по 8-12 годин 5-6 днів на тиждень, або й зовсім без вихідних. У середньому за місяць можна заробляти від 12 до 25 тисяч гривень.

Праця кваліфікованих робітників (токарів, зварювальників, будівельників) оцінюється значно вище — не менше 15-17 злотих (115-130 грн) на годину. Нерідко рівень оплати залежить від обсягу виконаної роботи. За наявності певних професійних навичок заробітки можуть сягати до 40-50 тисяч гривень на місяць.

Варто зауважити, що названі цифри досить умовні, а сума «заробленого» залежить від так званого людського фактору, себто від характеристик працівника (професійних навиків,працездатності, знання мови ) і головне від порядності самого роботодавця.

Проте окрім бажання працювати за кордоном, трудовим мігрантам знадобиться стартовий капітал для оформлення документів (біометричний закордонний паспорт, робоча віза, страховка та інше).

В середньому для виїзду на роботу до Польші шукачам вакансій знадобиться від 5 до 10 тисяч гривень. При безпосередньому перетині кордону цієї країни при собі треба мати 400 злотих (3060 грн).

ІТ-альтернатива

ІТ-індустрія стала Меккою для бажаючих працевлаштуватися не тільки на привабливих фінансових умовах, але перспективами працювати із закордонними компаніями не покидаючи рідного міста. 

На сайтах з пошуку роботи програмістам пропонують зарплатню від 20000 до 80000 гривень. Окрім грошей, роботодавці обіцяють премії, кар'єрне зростання та повний соцпакет. Щоправда у 90% пропозицій вимагається досвід роботи 1-2 роки.

Можливість опанувати затребуваний ІТ фах нещодавно з'явилася у жителей Конотопа. З лютого 2018 року за підтримки Конотопського ІТ кластеру на базі Політехнічного технікуму КІ СумДУ відкрилися курси з веб-розробки. Там слухачі під керівництвом професійних викладачів-практиків працюють над власними веб-проектами, а ще отримують можливість пройти стажування в ІТ-компанії з перспективою подальшого працевлаштування.

Як зауважує координатор освітніх проектів Конотопського ІТ кластеру Вікторія Дрофа, курси спрямовані на вивчення актуальних мов програмування, технологій та інструментів веб-розробника, а також на отримання практичних навичок.

Як бачимо, бажаючим вийти за рамки мінімальної зарплатні та не шукати щастя за кордоном час переглянути підхід до пошуку роботи. Обмежуватися виключно спеціальністю «з диплома» вже давно неактуально. Сьогодні професійний успіх і фінансове благополуччя повністю залежить від готовності ризикувати і вчитися новому.