googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Шокуючі факти про те, який хліб продають конотопцям

24 лютого 2017 • Андрій Кривулько
 2399
Неякісне борошно, порушення технології приготування, неправильне зберігання — основні причини, чому покупний хліб пліснявіє та має неприємний запах. ТопКонотоп на практиці перевірив якість хліба, який продають жителям міста.

За словами експертів — технолога хлібопекарських виробів, кондитера 6-го розряду та фахівця з дитячого харчування, при правильному виробництві та зберіганні, хліб не повинен пліснявіти. Згодом виріб повинен просто засохнути, не маючи при цьому неприємних запахів.

ТопКонотоп придбав в магазині 4 буханки хліба від чотирьох виробників — Конотопського, Дубовязівського і Охтирського хлібокомбінатів, а також від «Сумської Паляниці». Кожну хлібину розрізали навпіл, одну частину загорнули в лляний рушник, що потрібно при правильному зберіганні, а другу — поклали в пакет, як це робить більшість людей. Під нашим пильним наглядом хліб зберігався протягом 4 днів.

Що відбувалось далі — дивіться у відео Анатолія Мусієнка:

На думку експертів, часто виробники йдуть на хитрощі для здешевлення виробництва. У хід пускають розпушувачі, ароматизатори, підсилювачі смаку, фарбники, стабілізатори. Більш того, на деяких підприємствах не витримують технологію випікання, використовують неякісне борошно та навіть перероблений старий хліб. Всі ці фактори вкрай негативно впливають на якість готової продукції — у такого виробу немає ні аромату, ні смакових якостей справжнього хліба.

Купуючи хліб в магазині, радять експерти, вже на перший погляд можна побачити, чи відповідає хліб встановленим для даного виду продукції нормам. Перш за все, форма хліба повинна бути правильною — без вм'ятин, тріщин, бічних напливів. В м'якушці не повинно бути грудок або пустот, він повинен бути еластичним і рівномірно пористим. При натисканні на хліб він повинен повернутися до первісної форми. Також велике значення варто приділити запаху — хліб не повинен тхнути сирістю.

Найкращий спосіб мати вдома якісний та смачний хліб — випекти його самому. В Інтернеті можна знайти безліч різних рецептів приготування. І головне — випечений в домашніх умовах хліб коштуватиме дешевше.