googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Скільки коштує померти у Конотопі?

23 жовтня 2018 • На правах реклами
 6651
publications_item
Фото:  Depositphotos
«Жити дорого, а померти ще дорожче», — чи насправді це твердження дійсне? Ми дізнались, у яку суму обійдеться «останнє прощання» у Конотопі та до чого готуватися тим, кого спіткало горе.

Найчастіше організацією поховання займаються родичі померлого. Їм треба вирішити, яку труну і пам’ятник обрати, чи буде відспівування, де відбудеться поминальний обід тощо.

Чому поховання варто довірити фахівцям

Поховання — це завжди стрес. Доводиться вирішувати організаційні моменти, коли ще не оговтався від тяжкої втрати. Часу обмаль, а справ багато. Тут на допомогу приходять агенції, які беруть на себе більшу частину роботи.

У Конотопі однією із таких агенцій є ритуальний дім «Вічність». Його представники розповідають, що «стандартний економ набір» для поховання коштує від 1500 до 2500 гривень. У вартість входять всі необхідні товари та послуги: труна, покривало, кілька віночків та дерев’яний хрест, катафалк, пасажирський автобус та допомога в опусканні труни. Також організовують відспівування та поминальний обід.

Окремою послугою є виїзд додому санітара, який готує померлого до поховання. Крім цього, фахівці консультують з усіх нагальних питань, допомагають зв’язатися з необхідними установами, оформити місце на кладовищі тощо.

Що скільки коштує

У місцевих магазинах з ритуальними атрибутами труна приблизно коштує від 450 гривень, пластикові віночки — від 50 гривень, дерев’яні хрести — від 100 гривень. Найдорожча труна, яку вдалося знайти, вартує 9 тисяч гривень. За підрахунками журналістів, у середньому за аксесуари для поховання доведеться віддати близько 1000 гривень. Не слід забувати й про катафалк та пасажирський автобус — у середньому від 350 гривень за годину.

Як вдалось з’ясувати ТК, за копання могили доведеться заплатити від 900 гривень. Зростання ціни зумовлено погодними умовами. У суму входить викопування та закопування могили.

Крім поховання, як правило, додатково замовляють поминальний обід і відспівування. У кафе, які влаштовують подібні церемонії, ціни коливаються від 80 до 150 гривень за людину, але без алкогольних напоїв. Відспівування обійдеться приблизно у 300-350 гривень.

У результаті зазвичай виходить значна сума, до якої варто додати біганину. А ще пересічні громадяни навряд можуть передбачити всі нюанси, що стосуються поховання. Та й важко бути зібраним і відповідальним у такі моменти. Доцільніше звернутись до профільної агенції, яка допоможе влаштувати церемонію.


Звернутись до ритуального дому «Вічність» можна за адресами: проспект Миру, 40, вулиця Клубна, 95А, вулиця Братів Лузанів, 48. Також цілодобово працює телефонна лінія: (098) 570-74-70.