googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Туристична Конотопщина: на байдарці за снагою

17 січня 2018 • Андрій Кривулько
 4341
Сплави на байдарках — чудовий спосіб провести літню відпустку, який надає особливі можливості для фізичного та духовного відпочинку, оздоровлення та загартування. Хочу розповісти про те, чому байдаркові сплави рікою Сейм по території Конотопського району можуть подарувати яскраві та незабутні моменти для любителів «зеленого туризму».

Турист, який покладається на власні сили, по справжньому відчуває себе мандрівником і першовідкривачем; він задовольняє свою споконвічну жадобу мандрів, успадковану від предків. У дорозі людина пізнає не тільки світ, але й себе в цьому світі.

Місто Конотоп розташоване в найбільш екологічно чистій частині Слобожанщині, де м’який клімат та мальовничі краєвиди сприяють розвитку туризму — найголовнішою причиною пізнавального спілкування людини з навколишньою природою. Саме туризм у сучасному світі сприймається, як головна форма оздоровчої та культурної діяльності.

Байдаркові сплави доступні всім і практично скрізь. І не тільки як спосіб водного  туризму, але як і активний відпочинок, лікувальна фізкультура. Під час походу працюють усі м’язи рук, ніг, спини, живота. Завдяки своїй ритмічності та розміреності, веслування чудово дисциплінує дихання, позитивно впливає на роботу серця, кровообіг, розвиває гнучкість хребта та всіх кісток. Для нього немає жодних протипоказань вікового та функціонального характеру. Завдяки розміреності й гармонійності фізичних зусиль, сплав річкою дуже благодійно впливає на психіку, організовує мислення, поганий настрій швидко змінюється на позитивні емоції.

Фото: Сергій Каліуш

Веслування завжди, будь-якої миті, можна припинити для відпочинку, щоб уникнути надмірної перевтоми. Зусилля байдаркера повністю залежать від нього, регулюються ним. Тут людина у своїх вчинках вільна, а це дуже важливо для доброго самопочуття. У весляра відпочивають і загартовуються не тільки тіло та дух, але й органи чуття.

Фото: Сергій Каліуш

Фото: Микола Таскаєв

Спосіб життя під час байдаркового сплаву дуже простий, господарчі побутові турботи зведені до мінімуму. Коли в тебе є сонце, що зігріває вдень, на березі є ліс, який дає затінок у спеку та дрова для невеликого вогнища увечері, є спальний мішок, щоб зігрітися вночі, здається, більше нічого й не треба. Кожній людині потрібно час від часу пожити просто неба, не чуючи гуркоту міського транспорту, подихати цілющим повітрям, настояних на травах і зорях.

Фото: Сергій Каліуш

Маршрути для сплаву на байдарках Сеймом на Конотопщині поєднують зручність заїзду та від’їзду, можливість гарної риболовлі та просто відмінний відпочинок. Туристи  навчаються співіснувати з природою, не завдаючи їй шкоди. Вивчають звичаї нашого народу, географію та історію Конотопського краю.

Вже розроблені та освоєні маршрути Сеймом та Десною: 

  • с. Хижки – с. Озаричі — 47 км, 4 дні   
  • с. Озаричі — м. Батурин — 38 км, 3 дні
  • м. Батурин — с. Велике Устя — 36 км, 2-3 дні   
  • м. Путивль — м. Батурин — 128 км, 7 днів  
  •  м. Новгород Сіверський – с. Велике Устя — 132 км, 8-9 днів

Фото: Микола Таскаєв

Фото: Сергій Каліуш

Подорожуючи цими маршрутами на байдарці за снагою, ви зможете спостерігати за навколишньою природою безпосередньо з посеред річки. В нашій місцевості природа настільки багата, що навіть можна побачити вовка в його середовищі; коли він ловить, як не дивно, мишей. Як видра добуває для свого виводка рибу. Лелеку під час полювання не тільки на жаб, але й навіть на вужів, що гріються на піску. Побачити шулік, що з повітря видивляються собі поживу. Ну і, звичайно, не тільки спостерігати за сплесками на воді, як щука ганяє мільгу, але й самому порибалити.

Фото: Сергій Каліуш

Конотопщина має величезні можливості, щоб залучити до байдаркового туризму не тільки мешканців нашого міста, але й гостей з усієї України. Це Київ і Вишгород, Суми і Тростянець, Чернігів і Бахмач, Харків і Одеса. Конотоп уже почали відвідувати гості з Європи: з Великої Британії, Німеччини, Ізраїлю тощо. А коли підприємниця з Німеччини дізналась, що в нашому місті можна сплавитись на байдарках по Сейму, то й вона зі своїм сином забажала приєднатись до походу. Чотири дні, проведені цією сім’єю на сплаві між селами Хижки та Жолдаки, залишаться в їх пам’яті назавжди. Спілкуючись, говорили, що ніколи такого драйву не отримували, відпочиваючи вдома! Водночас висловили надію на обов’язковий приїзд на сплав зі своїми друзями у майбутньому. А також продумають, чи можна буде вкласти гроші в розвиток такого туризму в нашій місцевості.

Тож кличем в нові мандри, на пошуки нової краси, нових вражень!

Щербина Юрій Федорович


Матеріал опублікований в рамках конкурсу журналістських робіт «Туристичні перспективи Конотопщини». Робота посіла четверте місце.


 

Партнери та спонсори конкурсу: