googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Усупереч закону: у Конотопі продовжують роботу підпільні гральні заклади

25 квітня 2018 • Ольга Тарасенко
 1487
«Національна лотерея України», «Золота підкова», «Космолот» — під якими тільки вивісками у Конотопі не відкривалися підпільні зали ігрових автоматів. Деякі з них вже неодноразово намагалися закривати, але вже за кілька днів комп'ютери з «азартним контентом» знову працювали у звичному режимі.


Зі слів громадських активістів, наразі у Конотопі працює близько 10 закладів, які щодня витягують гроші із кишень любителів азарту.

Григорій Бачал, активіст конотопського осердку НВР «Правий сектор»: «В основному в принципі молодь, від 18 до 35 років. Але якщо взяти наприклад ігрові зали в районі залізничного вокзалу, то там вистачає і людей пенсійного віку. <...> Їдуть на хліб заробити, а замість цього відносять туди, по 5 по 10 тисяч хлопці програють»

Позбутися гральних закладів намагаються і на офіційному рівні. Нещодавно члени виконавчого комітету міста Конотоп прийняли рішення про активізацію боротьби з гральним бізнесом. Про стан справ щомісячно звітуватимуть правоохоронці.

Артем Семеніхін, міський голова Конотопа, на засіданні виконкому: «Конотопському відділу поліції Головного управління поліції Сумської області т.в.о начальника Войцеховському надавати міському голові інформацію щодо дотримання вимог ЗУ «Про заборону грального бізнесу в Україні» на території міста Конотоп».

Відповідальними за виконання постанови призначили чиновників з відділу контролю, відділу по роботі з суб'єктами підприємницької діяльності та комунального підприємства «Муніципалітет».  Але ситуація потребує участі значно впливовіших структур, впевнені активісти

Євген Горлач, голова Конотопського осередку НВР «Правий сектор»: «Щодо боротьби, то тут потрібно залучати не тільки представників міськради, а представників відділу боротьби з оргзлочинністю, боротьби з економічною злочинністю, СБУ, прокуратури».

Чи перейшла дана постанова з паперу у реальність, спробували перевірити і ми. Довго шукати не довелося.  

Спартак Сергієнко, громадський і політичний активіст: «За 100 метрів від нас — Конотопська міська рада, яка є державною установою, і ось, будь-ласка, незаконний гральний притон під назвою «Космолот», який сьогодні будемо намагатися разом з вами зачинити. Щойно викликали працівників поліції».

У залі без вікон і годинників — нікого, окрім двох дівчат, вочевидь працівниць закладу. Хоча на камеру вони цей факт заперечують.

Через сорок хвилин після виклику на порозі «Космолоту» нарешті з'являються представники поліції. Вилучають документи, опитують активістів з приводу наявних правопорушень — але закривати заклад не збираються

Євген Кириченко, слідчий Конотопського міського відділу поліції: «Заяву приймемо. Не можемо не прийняти вашу заяву. Зареєструємо, приймемо. Протягом доби буде проведена перевірка і буде прийняте рішення, можливо за вашою заявою внесеться нове кримінальне провадження з приводу саме цієї адреси».

Як виявилося, саме цього слідчого за даною адресою викликали більше десяти разів. Неодноразово вилучалися і гральні пристрої, але на експертизу комп'ютери чомусь так і не потрапили.

Спартак Сергієнко: «З десяток разів особисто він вилучав гральну техніку і намагався узаконити свої дії і відправити вилучене на експертизу, але суд відмовляв».

Наразі усі спроби здолати азартну інфраструктуру зводить нанівець лояльність судової системи, а процвітання власникам «гральних притонів» щодня забезпечують бажаючі зірвати великий куш.

Чи вдасться за таких умов позбутися «одноруких бандитів» у Конотопі — питання відкрите, адже поки що представники влади та навіть активісти безсилі.


Дивіться також: Самі собі автодор: Конотопці латають дорогу будівельним непотребом