googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Жалієтесь, що у Конотопі немає нормальних місць для відпочинку з дітьми? Цей текст для вас

11 липня 2018 • Ольга Тарасенко
 2205
publications_item
Фото:  ГІ «Розвиток»
Чотири роки тому жителі кількох вулиць об’єднались та самостійно облаштували колись занедбаний сквер. З тих пір вони докладають чималих зусиль для утримання території, адже деякі відпочивальники залишають після себе купи сміття та зламані лавки. А нещодавно невідомі взагалі підпалили дитячий будиночок. Що робити з вандалами та які висновки зробили активісти — читайте далі.

Взяли і зробили

Ініціативна група конотопців 2014 року згуртувалася і облаштувала у занедбаному сквері на вулиці Сагайдачного ігрову зону для місцевої малечі. Сквер отримав назву парк «Сарнавський». Усе, що нині є на цій території — гойдалки, гірка, лавки та зона для спортивних ігор — зробили коштом небайдужих батьків. Місце не має офіційного статусу парку, тому з бюджету кошти не виділяли. Проте фактично у «Сарнавському» щодня активно відпочивають десятки дітей: тут полюбляють святкувати дитячі дні народження, а сусідня 9-та школа вже не перший рік приводить учнів під час роботи літнього табору.

Засновник громадської ініціативи «Розвиток», під егідою якої нині виконуються усі роботи в парку, Олександр Ребров каже, що все починалося з бажання покращити дозвілля дітей. Ініціювала облаштування території родина підприємців Синявських, яка також мешкає біля скверу. Почали з того, що просто вийшли скосити траву, після чого до них долучилися ще кілька батьків. Вони розговорилися і вирішили діяти вже разом.

Крок за кроком замість бур’янів у сквері почали зростати лавки, майданчики для футболу та волейболу, а також інші атрибути для дитячих розваг. Все це з'явилося завдяки жителям навколишніх вулиць, багато з яких приватні підприємці: один подарував пластмасову гірку, інший надав дошки за доступною ціною, ще хтось взяв на себе роботи зі зварювання, решта допомагала грошима для закупівлі необхідних матеріалів. А от із дерев’яним будиночком, згадує Олександр Ребров, вийшла взагалі цікава історія. Справа у тому, що один із активістів на ім’я Андрій виготовив його, аби поставити на власному подвір’ї, та коли побачив масштаби розбудови майданчика, вирішив віддати його на користь дітей.

Ініціативна група взяла на себе також і подальше утримання новоствореного об’єкту. Ведуться переговори із місцевим зеленим господарством про систематичне вивезення сміття з території. Активісти два роки власноруч вішали та замінювали пакети для непотребу. Для усунення несправностей на майданчику та узгодження подальших заходів створили спеціальний чат.

Будиночок став жертвою асоціальних тінейджерів?

Інцидент зі знищеним будиночком прикро вразив упорядників дитячого майданчика. Але найбільше за ним сумують дітлахи, адже для багатьох з них він став здійсненням заповітної мрії про затишну халабуду.

Варто зауважити, що атмосфера дерев’яної хатинки припала до душі і компаніям місцевих тінейджерів. Будиночок був досить просторим, тому у ньому вільно вміщаються кілька осіб. Перебування підлітків не проходило безслідно: спочатку ламали лавки всередині будівлі, потім на стінах з’явилися нецензурні надписи. Батьки навколишньої малечі нерідко сварили компанії за таке недбале ставлення. Неодноразово відбувалися конфлікти і між групами самих тінейджерів.

Аж поки 22 червня конструкція з невідомих досі причин не почала палати на очах у дітей та їх батьків посеред білого дня. Очевидці події згадують, що до приїзду вогнебоців повністю вигорів дах будиночка. Доки тривали роботи з ліквідації пожежі, стіни перетворилися на каркас із обвугленої деревини.

Активісти ГІ «Розвиток» мають свою версію того, що відбулося. Люди певні, що це був умисний підпал. Припускають, що місцеві підлітки не поділили між собою територію і таким чином одна компанія помстилася іншій. Наразі розслідування за даним фактом здійснюють і правоохоронці, адже група батьків звернулася із заявою до поліції.

Та навіть якщо винуватців скоєного таки знайдуть, будиночок це не поверне. Батьки мають наміри звести новий будиночок, адже старий дуже полюбився їхнім дітлахам.

Наші журналісти з’ясували, що на дитячий майданчик на вулиці Сагайдачного найближчим часом чекає «апгрейд». Активісти кажуть, що врахували минулі помилки, тому нова хатинка буде маленькою, аби знову не перетворитися на місце для посиденьок підлітків. У парку збираються вдосконалити гойдалки, змінивши ланцюги на металеві труби. У месенджері Viber створена група для підтримки парку.

Усім, хто задумується щодо реалізації подібної ініціативи у своєму мікрорайоні, учасники громадського об’єднання «Розвиток» радять не відкладати справу у довгу шухляду, а ще обов’язково враховувати, що усі споруди у Конотопі варто заздалегідь робити антивандальними.