З квітня ціни на газ для населення підскочать до 10 гривень за куб?

16 березня 2016, 08:58Андрій Кривулько
124
З квітня ціни на газ для населення підскочать до 10 гривень за куб?
Фото:  

Якщо до 1 квітня Кабінет Міністрів не прийме постанову про другий етап підвищення цін на газ згідно меморандуму з МВФ, для населення ціна буде автоматично збільшена до ринкового рівня, який сягає близько 10 гривень за 1 куб. м.

Наразі ціни на газ для населення регулюються постановою КМУ №758 від 1 жовтня 2015 року про покладення «спеціальних зобов'язань» на НАК «Нафтогаз України» щодо забезпечення газом населення і становлять 7,188 гривень/куб. м (верхня ціна) і 3,6 гривень/куб. м (нижня ціна, так звана «соціальна»), пишуть Українські Новини.

Термін його дії закінчується 1 квітня. З слів джерела в Секретаріаті Кабінеті Міністрів, остаточний проект постанови про затвердження регульованих цін на газ для населення на період після 1 квітня поки що не розроблений. Підписаний ж у минулому році меморандум з МВФ передбачає, що 1 квітня уряд повинен встановити нові ціни на газ, піднявши так звану «соціальну ціну» до 75% від рівня імпортного паритету (імовірно 5,5 гривень/куб.м).

В умовах політичної кризи уряд Арсенія Яценюка може вчасно не затвердити ціни на газ для побутових споживачів, і тоді з 1 квітня населення буде змушене платити за ринковими цінами. У разі, якщо уряд не встановить нових цінових лімітів, «Нафтогаз» зможе реалізовувати газ населенню як постачальник «останньої надії».

Як випливає з інформаційного повідомлення на сайті «Нафтогаз України», поставки в рамках «останньої надії» у лютому здійснювалися за ціною 6 943,48 грн за тис. куб.м без урахування ПДВ, тарифів на транспортування магістральними та розподільними трубопроводами. Отже, це означає, що кінцева ціна газу для побутових споживачів складе близько 9,89 грн за 1 куб. м.

Раніше Голова правління Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк прогнозував, зниження максимальної ціни на газ для населення на 10% і збільшення соціальної ціни на 50% з квітня 2016 року. Вовк припустив, що після збільшення ціни на газ для ТКЕ до 75% рівня імпортного паритету, НКРЕКП збільшить ціну на централізоване опалення в середньому на 80%.

Топ Конотоп


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста

Коментарі(0)